Sitemiz test yayınındadır.
Yurtindeks.com | bursa ankara istanbul çanakkale izmir antalya kız ve erkek öğrenci yurdu indeksi Ana Sayfa   Tüm Yurtlar    Üniversiteler    Şehirler    İletişim
Kız Öğrenci Yurtları Erkek Öğrenci Yurtları Öğrenci Yurdu Ekle

ÖZEL NİYAZİ VE MUHİBE YEŞİLKAYA YÜKSEK ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU / KONYA

< geri   

KONYA öğrenci yurdu
 Yurt Adı

: NİYAZİ VE MUHİBE YEŞİLKAYA ERKEK YURDU

 Kapasite : 229
 Doluluk Oranı
70%
 Yetkili :
 Adres : BOSNA HERSEK MAHALLESİ MESAJ CADDESİ NO/70
 Telefon : 332 241 41 21
 Gsm :
 Faks :
 İl/İlçe : KONYA / SELÇUKLU
 Web Sitesi :
 
Yurt Özellikleri


Genel BilgiİmkanlarAvantajlarEtkinliklerHarita - Google MapsUlaşım

Üniversiteler
 • ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ
  ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

  Türkiye'nin iki metropolü olan Ankara ve İstanbul şehirlerinin arasında doğal güzelliklerle çevrili, ülkemizin en seçkin üniversitelerinden biri olan Abant İzzet Baysal Üniversitesi 3 Temmuz 1992 tarihinde kurulmuştur. Bu tarihten itibaren hızla gelişen Üniversitemizin Bolu kent merkezi ve üç ilçesinde (Gerede, Mengen, Mudurnu) yerleşkeleri bulunmaktadır. Üniversitemizin merkez yerleşkesi olan İzzet Baysal Yerleşkesi ise Bolu kent merkezine 8 km uzaklıktaki Gölköy’de, benzersiz bir doğa güzelliğinin içinde yer almaktadır.

  Üniversitemizde halen, 4 enstitü, 8 fakülte, 5 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu ve 7 araştırma merkezi bulunmaktadır. Üniversitemizin bu birimlerinde görev yapan 1000 öğretim elemanı ve 650 idari personel, 20.000 öğrenciye kaliteli ve çağdaş eğitim ortamı sunmanın gururunu yaşamaktadır.

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Ülkemizdeki devlet ve vakıf üniversitelerinin yanında Vakıf destekli devlet üniversitesi olarak üçüncü bir model oluşturmaktadır. Bir devlet üniversitesi olan Abant İzzet Baysal Üniversitesi kurulduğu günden günümüze, Türkiye'nin en büyük hayırseverlerinden biri olan İzzet Baysal'ın kurduğu vakıf tarafından desteklenmektedir. Devletimizin imkanlarına ek olarak, İzzet Baysal Vakfı’nın 2010 yılı itibarıyla toplam değeri 262 milyon lirayı bulan tesis ve donanım yatırımıyla Üniversitemiz kısa sürede mükemmel bir fiziki yapıya ve üstün bir teknolojik donanıma ulaşmıştır. Akademisyenlerin uluslararası ölçekteki başarılarına destek veren Vakıf ayrıca başarılı öğrencilere de burs desteği sağlamaktadır.

  Üniversitemiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün “çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkma” direktifini gerçekleştirmek üzere Türkiye’nin en hızlı gelişen üniversitesi olmayı hedeflemektedir. Bu amaçla uluslararası nitelikte bilimsel üretim gerçekleştirmeye öncelik veren Üniversitemiz eğitim ve öğretim sürecinde ulusal ve yerel ihtiyaçları dikkate almaya özen göstermektedir. Üniversitemiz bilimsel gelişme ve teknolojileri takip eden, uluslararası rekabet gücüne sahip bir araştırma ortamı hazırlarken, öğrencilerinin bu ortamdan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak üzere kendini sürekli yenilemektedir. Bu yolda Abant İzzet Baysal Üniversitesi, kurulduğu günden bu yana büyük bir mesafe katetmiş ve Türkiye'nin en hızlı gelişen üniversitelerinden biri olmuştur.

 • ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ
  ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ

  21 Temmuz 2010 Tarih ve 27648 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanarak Yürürlüğe Giren 6005 Sayılı Kanunun Ek 130. Maddesi İle Abdullah Gül Üniversitesi Kurulmuştur.

  10 Aralık 2010 Tarih ve 27781 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan 09.12.2010 Tarih ve 2010/45 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Prof. Dr. Musa Hakan Asyalı Abdullah Gül Üniversitesi’ne Rektör olarak atanmıştır.

  «Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi» olarak belirlenen kurum adımız, 13.05.2011 tarih ve 1 sayılı senato kararıyla «Abdullah Gül Üniversitesi» olarak değiştirilmiştir.

  2010 yılında Kayseri''de faaliyete geçen "Abdullah Gül Üniversitesi"  teknik alanlara öncelik veren, yabancı dilde  eğitim veren uluslararası yüksek öğretim alanında rekabet etmek hedefini taşıyan ve halen kuruluş çalışmalarını sürdüren bir devlet üniversitesidir. 

  10 Aralık 2010 Tarihli ve 27781 Sayılı Resmî Gazete''de yayınlanan kuruluş kanununda üniversitemizin  “Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi” olarak belirlenen ismi 30.03.2012 tarih ve 6287 sayılı kanunla yapılan değişiklikle ve genel uygulamaya parallel olarak “Abdullah Gül Üniversitesi” olarak değiştirilmiştir.

   

  Abdullah Gül Üniversitesi
  Aşıkveysel Bulvarı, Erciyes Teknopark
  No : 4/67-A 38039
  Melikgazi / KAYSERİ
  Tel : (0352) 224 88 00
  Fax : (0352) 338 88 28
  E-posta : info[at]agu.edu.tr
 • ADANA BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
  ADANA BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ

  Bilgi gücü günümüzde, ekonomik, siyasi ve askeri gücün önüne geçmiştir. Bilginin yoğunlukla ve ağırlıkla üretildiği yer olan üniversitelerin önemi geçmişe kıyaslandığında çok daha üst düzeylere ulaşmıştır. Bu önem artan bir ivme ile daha da yükselmeye devam edecektir. Çünkü bilgi, bilimsel zeminlerde ve bilimsel yöntemlerle üretildiği zaman gerçek bilgi olur.

  Ülkemizin gelişmiş ülkeler arasında yer almasındaki koşullardan biriside evrensel değerler, kurallarla ve ölçülerle donatılmış üniversitelere sahip olmaktır. Üniversiteler nitelikli insan gücünün yetiştirildiği, bilgilerin paylaşıldığı, bilimin egemen olduğu, özgür düşüncelerin üretime dönüştürüldüğü kurumlardır. Bu kurumların sağlamlığı, işleyişi ve devamlılığı toplumun geleceği açısından son derece önemlidir. İnsana yapılan yatırım, yatırımların en önemlisi, en pahalısı ve en uzun vadeli olanıdır. Eğitim süreci uzun bir süreçtir ve meyveleri ancak yıllar sonra toplanmaktadır.

  Üniversiteler; barındırdıkları dinamik insan unsurları, evrensel düşünce yapıları, bilgiyi etkin paylaşma imkanları ile içinde bulundukları toplumu çok kısa bir zamanda etkileyebilen ve yön verebilen kuruluşlardır. Bir ülkenin değerlerini dünden bugüne taşıyan kurumlar olarak, ülke kültürünün temel taşları, insanlığın paylaştığı ve düşünce dünyasına açılan kapılardır. Üniversitelerde yetiştirilen insan gücü, toplumu aydınlatan ve ona hayat veren kaynaklardır.

  Ülkemiz, kurumsal alan başta olmak üzere, finans ve sigortacılık, sanayi ve ticaret, sağlık, teknoloji, ulaşım ve madencilik sektörü alanında son on yılda oldukça önemli dönüşümler ve gelişimler yaşamıştır. Yaşanan bu dönüşümler sonucunda, bu alanlarda hizmet vermekte olan gerek kamu kuruluşları gerekse de özel kuruluşların, bilimsel veriler ışığında rehberliğe ihtiyaçları git gide artmaktadır. Ayrıca ülkemizin küresel ekonomideki başarısı, küresel ve bölgesel (Ortadoğu’daki Liderlik) rolü, kültürel çeşitliliği ve diğer yandan, enerji güvenliğinde, savunma güvenliğinde, toplumsal dinamizmde, tarım, madencilik ve çevre alanlarındaki sürdürülebilirliğinde, Avrupa’nın ve bölgemizin geleceğinde, Türkiye anahtar rolü oynayacaktır. Bu nedenle, üniversitelerin bu rehberliğe cevap vermeleri kaçınılmazdır.

  Üniversitenin en önemli faaliyetlerinden biriside donanımlı ve kaliteli fertler yetiştirmektir. Üniversitelerdeki öğrencilerin teorik eğitimlerinin yanında, uygulamalı eğitim çalışmalarının içerisinde yer almalıdır. Böylece sanayi ve endüstrinin ihtiyacına cevap verilecek, gerek özel sektöre, gerekse kamu kurumlarına donanımlı uygulamaya yönelik bilgi ve tecrübe kazanmış, istihdama hazır fertler yetiştirilecektir. Bu çalışma şeklini benimsemiş birçok uluslararası üniversite ve kuruluş söz konusudur. Harvard Üniversitesinin bir kuruluşu olan Harvard Business Review, London School of Economics bu yönteme örnek olarak gösterilebilir. Bunların misyonları ‘’Amacımız, değişen dünyada yönetim uygulamalarını iyileştirmek’’. Bu uygulamalara dair kitapları, makaleleri, öğrenim programları ve diğer içerikleri, dünya çapındaki yöneticilere, ‘’kurum ve kuruluşlara, eğitim bilgilendirme ve klavuzluk etmek için yayınlıyoruz’’ şeklindedir. London School of Economics bilgi birikimini özel sektörle paylaşmakta ve 300’ün üzerinde kamu ve özel sektöre rehberlik ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

  Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin yukarıdaki çalışma metodolojisini örnek alarak planlama, bahsedilen misyon, vizyon ve değerlerine uyumu açısından önem teşkil etmektedir. Bu nedenle, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi teorik eğitimleri uygulamalı gerçek hayat örnekleriyle güçlendirmiş, tercih edilen bir üniversite olmayı amaçlayan, ülkemizde ve dünyada küçük, orta ölçekli işletmelere ve ticari büyük kuruluşlara rehberlik eden bir üniversite olmalıdır. Ülkemizin geçmişe dayanan tarihi ve kültürel bağları ve özellikle son on yılda büyük değişimler gösteren ve bölgede üstlendiği liderlik misyonu da dikkate alındığında, bölge ülkeleri ve ticari kuruluşlarında üniversitenin bilgi birikiminden ve uzmanlığından yararlanması ve paydaşlarla buluşma zemini sağlanmalıdır. Bu yapı için bir dizi çalışmayı içeren yol haritasının oluşturulması gereklidir.

  Telefon

  0 (322) 313 00 00
  0 (322) 313 00 01
  0 (322) 313 00 11 (Genel Sekreter)

  Faks

  0 (322) 313 00 13

  E-Posta

  rektorluk@adanabtu.edu.tr

  Twitter

  @adanabtu

  Posta Adresi

  Reşatbey Mah. Atatürk Caddesi Adana Büyükşehir Belediyesi
  Tiyatro Salonu Binası 
  01120 Seyhan / ADANA

 • ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ
  ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ

  Üniversitemiz, İnönü Üniversitesi’ne bağlı olarak 1983 tarihinde kurulan Adıyaman Meslek Yüksekokulu, 12.05.1996 tarihinde kurulan Sağlık Yüksekokulu ve 12.05.1998 tarihinde kurulan Fen-Edebiyat Fakültesi ile Gaziantep Üniversitesi’ne bağlı olarak 27.06.1987 tarihinde kurulan Eğitim Fakültesi,1988 yında kurulmuş olan Gölbaşı Meslek Yüksekokulu,15.12.1997 tarihinde kurulmuş olan Besni Meslek Yüksekokulu, 2003 yılında kurulan Adıyaman Mesleki ve Teknik Eğitim Fakültesi ile Harran Üniversitesi’ne bağlı olarak 16.10.1997 kurulan Kahta Meslek Yüksekokulu olmak üzere üç farklı Üniversitenin oluşturduğu akademik birimlerin (3 fakülte, 1 Yüksekokul ve 4 Meslek Yüksekokulu) 1 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla, 17 Mart 2006 tarih ve 26111 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kanunla Adıyaman Üniversitesine bağlanmışlardır.
 • ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ
  ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ

  Üniversitemiz 3 Temmuz 1992 tarihli 3837 sayılı Kanunla kurulmuş olan 23 üniversiteden biri olarak 10 Kasım 1992 tarihinde rektörün atanması ile faaliyete başlamıştır. Üniversitemizin kuruluş kanununda Fen-Edebiyat, Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler, Tıp, Veteriner, Ziraat Fakülteleri olmak üzere 5 fakülte; Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu; Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleri olmak üzere 3 enstitü ve Söke Meslek Yüksekokulu yer almıştır. Bu birimlerimizden Veteriner Fakültesi ile Ziraat Fakültesi 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı kurulmuş, ancak eğitim öğretime açılmamıştır. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ise Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı olarak Aydın Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu adı altında eğitim öğretimini sürdürürken bağları değiştirilerek Üniversitemize bağlanmıştır.

  1993-1994 Akademik yılının başlaması ile birlikte yapılanma çalışmalarına hız verilen Üniversitemizde bir yandan birimlerimiz için fiziksel mekan sağlama, diğer yandan da Üniversitemiz master planı oluşturma çalışmalarına başlanmıştır. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ile Fen-Edebiyat Fakültesi, Aydın'daki kendi binasında; Nazilli İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi, tamir ve tadilatı yapılan Nazilli hükümet eski binasında; Ziraat Fakültesi, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinde; Veteriner Fakültesi, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinde; Sağlık Bakanlığı ile YÖK arasında imzalanan protokol sonucu kurulan Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu da, Aydın Sağlık Meslek Lisesi olarak hizmet veren mekanlar içinde eğitim öğretime başlamıştır.

  Kuruluş aşamasında Aydın'da ve Nazilli ilçesinde faaliyete başlayan Üniversitemiz, bugün Merkez, Çakmar, Işıklı, İsabeyli, Didim Akbük, Nazilli Sümer, Çine Süleyman Pekgüzel ve Karacasu Muzaffer Özuysal Yerleşkelerinin yanında Kuşadası, Kuyucak, Sultanhisar, Yenipazar, İncirliova, Söke ve Bozdoğan ilçelerinde olmak üzere 15 ayrı yerleşim yerinde faaliyetlerine devam etmektedir.
 • AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ
  AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ

  Yirmi bir yeni üniversite ile birlikte 3 Temmuz 1992 tarih ve 3837 sayılı Kanunla kurulan Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde eğitim-öğretim faaliyetlerine 10 Kasım 1992 tarihinde başlanmıştır. Ancak üniversitenin tarihi, o dönemde Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ne bağlı olarak kurulan Afyonkarahisar Maliye Muhasebe Yüksekokulunun açıldığı 1974 yılına dayanmaktadır. Afyonkarahisar Maliye Muhasebe Yüksekokulu, 1987 yılında Anadolu Üniversitesi'ne bağlı Afyonkarahisar İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi haline dönüştürülmüştür. Bu fakülte, kuruluşu sırasında Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne bağlanmıştır.

  Ege Üniversitesi'ne bağlı Uşak Meslek Yüksekokulu, Anadolu Üniversitesi'ne bağlı Afyonkarahisar Meslek Yüksekokulu ile Bolvadin Meslek Yüksekokulu da kuruluşları sırasında Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne bağlanmıştır. Ayrıca 1992 yılında Afyonkarahisar il merkezinde Afyonkarahisar Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu açılmıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne bağlanan bu birimler dışında Afyonkarahisar'da Fen-Edebiyat Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Fen Bilimleri Enstitüsü kurulmuştur.

  1993-1994 öğretim yılı başlamadan Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın izniyle Afyonkarahisar ilinin Dinar, Emirdağ, Sandıklı, Şuhut ilçelerinde meslek yüksekokulu açılmıştır. 1994-1995 öğretim yılında Afyonkarahisar'ın Çay ve İscehisar ilçelerinde meslek yüksekokulu kurulmuştur. 1995-1996 öğretim yılında Sultandağı Meslek Yüksekokulu açılmıştır. 1996-1997 öğretim yılında Afyonkarahisar'da Veteriner Fakültesinin yanı sıra Afyonkarahisar Sağlık Yüksekokulu açılmıştır. 1998 yılında Afyonkarahisar'da Tıp Fakültesi açılmıştır. 1999 yılında Afyonkarahisar'da Devlet Konservatuvarı, 2004 yılında Yabancı Diller Yüksekokulu kurulmuştur.

  Afyon Kocatepe Üniversitesine bağlı yeni fakülte, enstitü ve yüksekokullar kurulmasına ilişkin kanun, 16 Ocak 2001 tarih ve 24289 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu kanunla Afyonkarahisar'da Eğitim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü açılmıştır. 2004 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne talebi üzerine Bakanlar Kurulunun onayı ile Yabancı Diller Yüksekokulu kurulmuştur. Bakanlar Kurulunun kararı, 30 Nisan 2004 tarihli 25448 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

  Afyon Kocatepe Üniversitesinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesindeki İktisat, İşletme, Maliye Bölümlerinin Örgün Öğretim Programlarında 2005-2006 eğitim-öğretim yılından itibaren Zorunlu Yabancı Dil (İngilizce) Hazırlık Sınıfı açılması konusundaki teklifi, 14/01/2005 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında incelenmiş ve 2547 sayılı Kanun'un 2880 sayılı Kanun'la değişik 7/d-2 ve 7/h maddesi ile Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretimi ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 7. maddesi uyarınca, söz konusu teklif uygun görülmüştür.

  2005-2006 öğretim yılında Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu kurulmuş; Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin Uşak'ta bulunan 4 fakülte, 1 yüksekokul ve 6 meslek yüksekokulu 17 Mart 2006 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5467 Sayılı Kanun uyarınca kurulan Uşak Üniversitesi'ne devredilerek Afyon Kocatepe Üniversitesinden ayrılmıştır.

  2006-2007 öğretim yılında Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ve Bayat ilçelerinde meslek yüksekokulu kurulmuştur. 2007-2008 öğretim yılında Başmakçı Meslek Yüksekokulu'nun kurulmasının yanı sıra Süleyman Demirel Üniversitesi ile Afyon Kocatepe Üniversitesi arasında karşılıklı yapılan protokol neticesinde Dazkırı Meslek Yüksekokulu'nun Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne devri gerçekleşmiştir. Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu ise 2008-2009 öğretim yılında kurulmuştur.

  Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi'nin kapatılarak, Teknoloji Fakültesi'nin kurulması, 28/3/1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 02/11/2009 tarihinde kararlaştırılmıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi kurulmuştur. Bunun yanı sıra 2009-2010 öğretim yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, 26 Şubat 2010 tarih ve 27505 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2010/103 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuştur.

  Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin kurulması Milli Eğitim Bakanlığının 19/01/2010 tarihli ve 913 sayılı yazısı üzerine 28/3/1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 21/06/2010 tarihinde kararlaştırılmıştır. 15 Kasım 2010 tarih ve 27760 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2010/615 sayılı kararın ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi kurulmuştur. Afyon Kocatepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ise 2010-2011 öğretim yılında, 15 Nisan 2011 tarih ve 27906 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2011/1595 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuştur. 2011 yılı Haziran ayı itibariyle Afyon Kocatepe Üniversitesi; 11 fakülte, 3 enstitü, 5 yüksekokul, 1 devlet konservatuvarı ve 15 meslek yüksekokulu ile eğitim-öğretime devam etmektedir.
 • AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ
 • AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ
 • ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
 • BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ
 • BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ
 • BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
 • ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ
 • DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
 • KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
 • MERSİN ÜNİVERSİTESİ
 • MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
 • ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
 • SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
 • SELÇUK ÜNİVERSİTESİ